Aktualności Praca z osobami wzrastającymi w rodzinie z problemami uzależnień
22 kwietnia 2024

Praca z osobami wzrastającymi w rodzinie z problemami uzależnień

Program konferencji jest odpowiedzią na współczesne wyzwania nauki oraz zapotrzebowanie środowiska psychoterapeutów uzależnień. Psychoterapia w obszarze udzielania świadczeń zdrowotnych przez specjalistów psychoterapii uzależnień osobom z zaburzeniami wynikającymi z wzrastania w rodzinie z problemami uzależnień, wymaga ciągłego doskonalenia.

Aktualności Zobowiązanie do leczenia odwykowego
23 maja 2024

Zobowiązanie do leczenia odwykowego

Szkolenie z zakresu sądowej procedury zobowiązania do leczenia odwykowego realizowanej przez członków Gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych wynikającej z regulacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:

Aktualności Przeprowadzanie kontroli punktów sprzedaży napojów alkoholowych
27 maja 2024

Przeprowadzanie kontroli punktów sprzedaży napojów alkoholowych

Szkolenie dla członków gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych nt. kontroli punktów sprzedaży napojów alkoholowych.

Aktualności Rozwijanie umiejętności w Dialogu Motywującym
15 czerwca 2024

Rozwijanie umiejętności w Dialogu Motywującym

Szkolenie adresowane jest do osób, które ukończyły co najmniej 16 godzinny warsztat z podstaw Dialogu Motywującego i chcą poszerzyć swój warsztat umiejętności.

Aktualności Uzależnienia seniorów: uwarunkowania, typowe problemy, profesjonalna pomoc.
24 maja 2024

Uzależnienia seniorów: uwarunkowania, typowe problemy, profesjonalna pomoc.

Szkolenie będzie poświęcone czynnikom ryzyka i czynnikom chroniącym w profilaktyce uzależnień seniorów, typowym problemom oraz wczesnym interwencjom terapeutycznym w szerokim spektrum zachowań ryzykownych tej grupy wiekowej.

Aktualności Interwencja w sytuacji przemocy wobec dziecka
24 kwietnia 2024

Interwencja w sytuacji przemocy wobec dziecka

Przepisy prawa oferują różne narzędzia interwencji w sytuacji krzywdzenia dziecka. To, którą z nich wybierzemy, zależy od tego, z jakim rodzajem krzywdzenia mamy do czynienia i jaka jest sytuacja rodziny, w której wychowuje się dziecko.

Aktualności Podstwowe szkolenie dla członków GKRPA

Podstwowe szkolenie dla członków GKRPA

Szkolenie przygotowujące do pracy w gminnych komisjach rozwiązywania problemów alkoholowych, zgodne z wytycznymi Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom

Aktualności Szkolenie dla Rad Pedagogiczych - Interwencja w sytuacji podejrzenia przemocy w rodzinie ucznia
28 lutego 2024

Skontaktuj się z nami w celu umówienia szkolenia dla swojej szkoły. djaszczak-kuzminska@etoh.edu.pl

Aktualności Focusing - skuteczna technika kontaktu z wewnętrznym doświadczeniem emocjonalnym Klienta
24 kwietnia 2024

Focusing jest procesem psychoterapeutycznym rozwiniętym przez Eugene'a Gendlina i opiera się na poszukiwaniach subiektywnie odczuwanego sensu aktualnie doświadczanego przez osobę problemu. Wymaga on wczuwania się w sygnały, jakie wysyła ciało i uważności na to, jaką informację przekazuje.